Otázky a odpovědi: Program Potenciál

Na tomto místě můžete najít nejčastěji kladené dotazy k OP PIK i k jednotlivým programům podpory.


 

Tato webová stránka neobsahuje aktuální informace. Aktuální informace k OP PIK naleznete na webových stránkách API http://www.agentura-api.org/faq/

 

Jestliže zde nenajdete váš dotaz, volejte bezplatnou informační linku 800 800 777 nebo pište na e-mail: programy@czechinvest.org.

  • Může žadatel o podporu provést průzkum VaV kapacit i mezi subjekty, které nejsou uvedeny v Příloze č. 8 Výzvy I?

    Ano, může. Mělo by se jednat o společnosti z NUTS 2, kde má být projekt realizován. Počet oslovených společností není omezen. Průzkum však musí být proveden a doložen k Žádosti o podporu (plné žádosti). K tomuto účelu byl vytvořen formulář „Průzkum VaV kapacit - vzorový dokument“.

  • Jak se prokazuje vlastnictví pozemku/nemovitosti, která má být pořízena v rámci projektu a zařazena do způsobilých výdajů?

    K Žádosti o podporu žadatel předloží kupní smlouvu nebo smlouvu o smlouvě budoucí kupní a výpis z katastru nemovitostí za prodávajícího, který nebyl vydán více než 3 měsíce před podáním Žádosti o podporu.

    K žádosti o platbu za první etapu žadatel o podporu předloží výpis z katastru nemovitostí a snímek z katastrální mapy dokládající vlastnictví pozemku/nemovitosti žadatelem, které nebyly vydány více než 3 měsíce před podáním Žádosti o podporu, řádně podepsanou kupní smlouvu a znalecký posudek o ceně obvyklé zpracovaný soudním znalcem z oboru oceňování nemovitostí ne starší 6 měsíců před datem podpisu kupní smlouvy.

  • Je možné provést výstavbu na pozemku, který nepatří žadateli?

    Výstavba na pozemku, který nepatří žadateli, je možná pouze tehdy, pokud pozemek ze 100 % vlastní mateřská společnost žadatele. Zároveň by tato skutečnost (právo stavby) měla být upravena v souladu se zákonem č. 89/2012 Sb. Občanský zákoník.

  • Jak ošetřit zpřístupnění kapacity podpořené z projektu ostatním společnostem?

    Žadatel nejpozději v poslední den realizace projektu na svých webových stránkách zveřejní soupis pořízeného vybavení a dále pak seznam zkoušek, které na nich může provést. Rozsah prováděných zkoušek závisí na žadateli. Provádění zkoušek musí být poskytováno za tržních podmínek, a to základě smlouvy nebo oběma stranami stvrzené objednávky.

    Výše uvedené neznamená povinnost žadatele vpustit do kapacity osoby z jiného subjektu, aby požadované zkoušky na zařízení provedly samy!

  • Co všechno lze zahrnou do minimální investice?

    Do minimální investice lze zahrnout pouze pořizovací cenu vybavení, které má žadatel zařazeno v účetnictví společnosti jako dlouhodobý hmotný/nehmotný majetek a jeho pořízení bylo odsouhlaseno řídícím orgánem.

    Neplatí pro drobný hmotný/nehmotný majetek, o kterém žadatel účtuje jako o dlouhodobém hmotném/nehmotném majetku!

    V případě kombinovaného využití vybavení do minimální investice lze započítat pouze ekvivalent pořizovací ceny odpovídající podílu doby, po kterou je zařízení užíváno pro účely výzkumu/vývoje.

    Pokud byl žadatel sankcionován např. za chybu při výběrovém řízení na pořízení vybavení, které je určeno pouze pro výzkum/vývoj, počítá se do minimální investice celá cena takového vybavení.

  • Je možné drobný hmotný/nehmotný majetek zařadit do minimální investice?

    Drobný hmotný/nehmotný majetek není možné zařadit do minimální investice. Jedná se vždy o nezpůsobilý výdaj a to bez ohledu na to, jak je v účetnictví žadatele zařazen a zda byl/nebyl schválen řídícím orgánem.

Zadejte prosím svůj dotaz

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné