Projekt Fast Track

Projekt Fast Track je zrychlená procedura pro vnitropodnikově převáděné zaměstnance a statutární orgány zahraničních investorů. Podstatou tohoto projektu je dosažení časových úspor v rámci migračního procesu zaměstnanců a statutárních orgánů zahraničního investora.

Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s Ministerstvem vnitra, Ministerstvem práce a sociálních věcí
a Ministerstvem zahraničních věcí připravilo projekt Fast Track. Výsledný projekt vzešel z dohody uvedených rezortů a je jedním z opatření, která vychází ze Strategie mezinárodní konkurenceschopnosti České republiky schválené vládou České republiky.

Očekávaným přínosem je zrychlení a zefektivnění migračního procesu statutárních orgánů, manažerů a klíčových specialistů ze zemí mimo Evropskou unii do pobočky umístěné v České republice. Projekt je určen výhradně etablovaným zahraničním investorům, kteří na území České republiky podnikají alespoň dva roky. V případě, že česká společnost splní předepsané podmínky, získá cizí státní příslušník pobytové oprávnění (dlouhodobé vízum, zaměstnaneckou/modrou kartu nebo kartu vnitropodnikově převáděného zaměstnance) ve zrychleném režimu.

Zařazení do projektu Fast Track včetně administrace žádosti provádí Ministerstvo průmyslu a obchodu. Agentura CzechInvest vydává v případě potřeby doporučení o zařazení.

Plné znění projektu Fast Track viz přílohy nebo na webu Ministerstva průmyslu a obchodu

Kontakt pro konzultaci či zařazení do projektu Fast Track: afc@czechinvest.org.

 

Připojené soubory

Popis souboru Typ Velikost Datum

Fast Track 03 2016-1

PDF dokument 701,69 kB 3.11.2017

Fast Track Příloha

PDF dokument 467,53 kB 3.11.2017