Letecký a kosmický průmysl

V elektronice a přesném strojírenství je letecký a kosmický průmysl oborovou špičkou, integrátorem technických poznatků a zdrojem moderních technologií. Česká republika v letectví zaznamenává významný rozvoj v oblastech letadlových systémů, jako jsou pokročilá hydraulika, elektronika, palubní přístroje, řízení a ovladatelnost letadel a bezpilotních prostředků, a v oblasti pokročilých komunikačních a navigačních prostředků.

Cílem CzechInvestu je přispět ke zvýšení povědomí o leteckém průmyslu ČR u klíčových zahraničních subjektů. Tyto investice zpravidla přináší navazující aktivity včetně leteckého výzkumu a posílení dodavatelského řetězce. Druhým cílem CzechInvestu je napojení českých partnerů na přímé letecké dodavatele, což se daří také díky úspěšnému rozvoji zahraničních firem v ČR. V neposlední řadě je potřeba zapojit české vývojové kapacity do výzkumných projektů zadávaných leteckými výrobci. I zde patří Česká republika mezi průkopníky inovačních řešení a množství aktivit v příbuzných oborech realizovaných na VŠ toto plně potvrzuje.

 


Kontakt:

V případě Vašeho zájmu o další informace nás neváhejte prosím kontaktovat na aerospace@czechinvest.org nebo navštivte anglickou verzi stránky zde.

Další zajímavé informace naleznete na webu http://www.czaerospace.com/