Hodnocení finanční realizovatelnosti

Součástí hodnocení projektů je rovněž ekonomické a finanční hodnocení realizovatelnosti projektu (výběrové kritérium 1.3). Účelem hodnocení je vypočítat na základě údajů z připravovaného projektu možnost jeho realizace.

Pokyny pro žadatele poskytují návod na vyplnění finančních výkazů pro účely tohoto hodnocení. Součástí návodu je pomocný nástroj k předběžnému hodnocení a metodika výpočtu ukazatelů.

V aplikaci je nutné vyplnit vstupní formulář (602 XML), který si vygenerujete v eAccountu – v záložce „Dokumentace projektu plné žádosti“. Do této záložky také vložíte vyplněný formulář.

Finanční hodnocení realizovatelnosti projektu je prováděno na základě údajů, které vyplníte do příslušného formuláře v eAccountu. Pro vyplňování finančního formuláře hodnocení finanční realizovatelnosti projektu si můžete stáhnout pokyny.

Návod na vyplnění vstupního formuláře pro hodnocení

K vyplnění finančních výkazů je potřeba software 602 XML filler Aplikaci nainstalujte na svůj počítač.

602XML Filler  je bezplatná aplikace určená pro vyplňování elektronických formulářů s výstupem v XML, jejich odesílání, tisk a převod do PDF. Aplikace vám umožní vyplnit elektronický formulář finančního výkazu offline, podepsat vyplněné údaje za pomoci elektronického podpisu a uložit formulář do eAccountu. Program je dostupný zdarma pro jednotlivce i firmy a organizace.

Finanční kalkulačka – nástroj na předběžné hodnocení projektu

Ekonomické hodnocení projektu je prováděno na základě údajů, které žadatel vyplní do příslušných formulářů v eAccountu. Výsledné hodnocení je však k dispozici pouze v rámci ekonomického hodnocení projektu a žadateli nebude přístupné.

Z tohoto důvodu byl pro žadatele vytvořen pomocný nástroj na předběžný automatizovaný výpočet efektivnosti projektu. Finanční kalkulačka je naprogramována v Excelu a návod k jejímu použití naleznete v Pokynech pro předběžný nástroj hodnocení.

Program Marketing a Poradenství

V programu Marketing probíhá hodnocení finanční realizovatelnosti zjednodušeným způsobem a vyplňuje se přímo v aplikaci eAccount. U tohoto programu není kvůli jeho jednoduchosti pomocný nástroj na předběžné hodnocení projektu. Návod k vyplnění formuláře naleznete v Pokynech pro žadatele k FRP - program Marketing.

Připojené soubory

Popis souboru Typ Velikost Datum

Finanční kalkulačka

- nástroj pro předběžné hodnocení projektu

MS Excel dokument 407,5 kB 24.4.2008

Pokyny k formuláři FRP 602 xlm návod

MS Word dokument 748 kB 13.4.2007

Pokyny pro předběžný nástroj hodnocení

MS Word dokument 382 kB 18.5.2007

Pokyny pro žadatele k FRP - program Marketing a Poradenství

MS Word dokument 367 kB 13.8.2010