Elektrotechnika a elektronika

Česká republika se v sektoru elektrotechnika a elektronika prezentuje především dlouholetou tradicí a vysoce kvalifikovanou pracovní silou. Více jak 14% podíl na celkové průmyslové produkci z něj dělá druhé nejvýznamnější odvětví v české ekonomice. V České republice podniká v elektrotechnice a elektronice více než 17 tisíc firem, které zaměstnávají přes 180 tisíc pracovníků.

Dlouhodobý růst elektronického sektoru je způsoben nejen příznivou ekonomickou situací, stabilním podnikatelským prostředím, ale také přítomností světoznámých výrobních firem na našem území.

Od roku 1990 spojila svou budoucnost s Českou republikou celá řada významných zahraničních investorů. Na poli spotřební elektroniky působí v České republice například japonská společnost Panasonic, jejíž plzeňský závod dnes zaměstnává přes 5 tisíc lidí a patří k největším výrobcům televizorů ve střední Evropě.

Dalším příkladem úspěšné zahraniční firmy je tchajwanská společnost Foxconn, která neustále rozšiřuje své výrobní závody v Pardubicích a Kutné Hoře. Rozsáhlý investiční projekt zahrnuje výstavbu výzkumného a designového centra, které bude jediné svého druhu v Evropě.

Jediný výrobní závod mimo domovské Dánsko, včetně oddělení výzkumu a vývoje, má v České republice i výrobce luxusní elektroniky Bang & Olufsen.

Velké množství elektronických firem patří mezi významné dodavatele do ostatních odvětví průmyslu, především pak do automobilového průmyslu a do strojírenství. Jedná se například o společnosti Siemens, Bosch, Daikin, Tyco a Kostal. Světlomety pro automobily vyrábí v České republice společnosti Hella Autotechnik, Varroc Lightning Systems, Automotive Lightning a další. 


V případě Vašeho zájmu o další informace nás neváhejte prosím kontaktovat na electro@czechinvest.org nebo navštivte anglickou verzi stránky zde.

Další zajímavé informace naleznete na webu http://czechelectro.org/