6.2 M02/093 Posílení exportu společnosti Čokoládovny Fikar – Jihomoravský kraj

Cílem podpořeného projektu bylo udržet trend prodeje v zemích exportu a přiblížit produkci společnosti zákazníkům v dalších zemích, a to prostřednictvím účasti na čtyřech zahraničních veletrzích.

Charakteristika žadatele

Společnost Čokoládovny Fikar, s.r.o. vznikla v roce 1998 a patří mezi tradiční výrobce dutých figurek a dalších speciálních reklamních čokoládových výrobků. Společnost nabízí široký sortiment čokoládových reklamních předmětů šitých na míru dle požadavků zákazníků a vyrábí čokoládové výrobky na Vánoce, Velikonoce, Valentýna a jiné příležitosti. V současné době společnost exportuje do téměř všech zemí Evropy.

Popis projektu

Hlavním cílem projektu bylo udržet trend prodeje v zemích exportu a přiblížit produkci společnosti zákazníkům v dalších zemích Evropy. V rámci projektu se uskutečnily účasti na čtyřech zahraničních veletrzích, součástí projektu byla doprava vystavovaných exponátů na veletrhy a zpět a pro účely podpory účasti na veletrzích byla vyrobeny propagační katalogy výrobků v anglické, německé a ruské mutaci.

Firma Čokoládovny Fikar, s.r.o. se zúčastnila v rámci projektu těchto veletrhů:

1) PSI, Düsseldorf, Německo, termín konání: leden 2011. Jedná se o největší a nejvýznamnější reklamní veletrh. Zaměření veletrhu plně koresponduje s aktivitami společnosti.

2) ISM, Kolín nad Rýnem – Německo, leden/únor 2011. Je to nejvýznamnější veletrh cukrovinek v zemích EU, kde společnost vystavovala své cukrářské výrobky a měla zde možnost seznámit se s novými trendy, produkty a perspektivami cukrářského oboru.

3) PLMA, Amsterdam – Nizozemí, květen 2011. Jedná se o nejvýznamnější veletrh privátních značek na světě, který je zaměřený výhradně na odbornou veřejnost z řad zástupců nadnárodních řetězců, velkoobchodů a výrobců privátních značek.

4) PRODEXPO, Moskva – Rusko, únor 2011. Jedná se o mezinárodní výstavu potravin, nápojů a potravinářských produktů, cílem účasti bylo získat zákazníky z bývalého Sovětského svazu, především Ruska.

Rekapitulace projektu podpořeného z OPPI

Oblast podpory OPPI 6.2 Podpora marketingových služeb
Program Marketing
Datum zahájení  Datum ukončení 1.11.2010 15.9.2011
Celkové způsobilé výdaje 6 379 620 Kč
Celková požadovaná dotace 3 189 810 Kč
Míra podpory dle žádosti 50 %