5.3 NM02/846 Provoz čalounické a šicí dílny - Jihomoravský kraj

Předmětem projektu byla komplexní rekonstrukce objektů a realizace přístavby, díky čemuž vznikly moderní výrobní prostory pro provoz čalounické a šicí dílny.

5.3 NM02/846 Provoz čalounické a šicí dílny - Jihomoravský kraj

Charakteristika žadatele:

Firma BLANÁŘ NÁBYTEK, a.s. byla založena v roce 1989. Od roku 1991 se firma specializuje na sériovou výrobu čalouněného nábytku. Za uplynulé roky se podařilo vybudovat výrobní firmu, která v současné době zaměstnává cca 500 zaměstnanců a která se řadí mezi přední výrobce nábytku. Svojí specializací je největším výrobcem lehacího nábytku v České republice. Firma vyrábí nejen válendy a dvoulůžka všech typů, ale také pohovky. Je rovněž významným producentem lamelových roštů.

Své zboží firma prodává v síti smluvních odběratelů v celé České republice, část produkce v objemu asi 60% směřuje do zahraničí. Zahraničními odběrateli jsou firmy z Německa, Rakouska, Slovenska, Maďarska, Švýcarska, Francie a Španělska.

Popis projektu:

Předmětem podpořeného projektu byla rekonstrukce dvou provozních objektů a manipulační haly, jejich přístavba a napojení na výrobní objekty žadatele. Projekt byl realizován ve výrobním areálu společnosti Blanář nábytek a.s., který je situován v prostorách bývalého JZD v obci Brumovice. Realizací projektu byla dokončena celková revitalizace bývalého areálu JZD, který žadatel zakoupil v roce 1994. Výrobní hala byla funkčně napojena na okolní výrobní objekty, čímž vznikl funkční objekt.

Hlavním přínosem projektu pro společnost bylo rozšíření výrobní plochy o 5060 m2 a umožnění další diverzifikace výroby v oblasti čalouněných doplňků. Moderní provoz čalounické a šicí dílny tak žadateli umožnil další rozšíření své výroby i zaměření na individuální objednávky ze stran jednotlivých zákazníků. Realizace projektu významným způsobem přispěla k posílení stávající pozice žadatele na středoevropském trhu a v neposlední řadě i k revitalizaci poslední části jeho výrobního areálu, který od roku 1994 postupně přeměňuje na moderní závod.

Rekapitulace projektu podpořeného z OPPI

Oblast podpory OPPI

5.3 Infrastruktura pro podnikání

Program

Nemovitosti

Datum zahájení

Datum ukončení

20. 6. 2012

20. 2. 2015

Celkové způsobilé výdaje

39 995 005 Kč

Celková vyplacená dotace

15 998 000 Kč

Míra podpory dle žádosti

40%