2.2 RV03/178 Modernizace technologického vybavení zubní laboratoře – Moravskoslezský kraj

Předmětem podpořeného projektu bylo pořízení technologického vybavení zubní laboratoře.

Charakteristika žadatele

Žadatelem byla firma Zubotechna, spol. s r. o. sídlící v Ostravě, jež podniká v olbasti výroby lékařských a dentálních nástrojů a potřeb.  Od roku 2002 provozuje zubní laboratoř, která slouží k výrobě a opravám zubních náhrad. Společnost se specializuje na produkci fixních i snímacích zubních náhrad a své produkty dodává do ambulancí zubních lékařů.

Popis projektu

Na základě realizace projektu byly pořízeny nové technologie pro výrobu celokeramických zubních náhrad – 3D skener s příslušenstvím, phaser welders, vypalovací systém, moderní systém na výrobu sádrových modelů s redukcí expanze sádry, vakuový licí přístroj a mikromotory.

V rámci projektu byla zavedena výroba celokeramických náhrad pomocí nejnovější skenovací technologie pro frézovací techniky a též došlo ke zlepšení přesnosti a kvality licí metody pro výrobu kovových prací.

Díky uskutečnění projektu může firma Zubotechna, spol. s r. o. nabídnout špičkové zubní náhrady pro větší počet zubních lékařů nejenom v Moravskoslezském regionu, ale i v blízkém Polsku.  Mezi další přínosy projektu patří vytvoření nových pracovních míst a zvýšení konkurenceschopnosti společnosti Zubotechna, spol. s r. o.

Rekapitulace projektu podpořeného z OPPI

Oblast podpory OPPI 2.2 Podpora nových výrobních technologií, ICT a vybraných strategických služeb
Program Rozvoj
Datum zahájení  Datum ukončení 1. 1. 2011 26. 4. 2012
Celkové způsobilé výdaje 1 531 622 Kč
Celková požadovaná dotace 918 973 Kč
Míra podpory dle žádosti 60%