2.2 ITS03/531 BackUp služba do private Cloudu sítě WMS-NET - Ústecký kraj

Cílem projektu byl vývoj a provozování služby WMS-DRIVE pro klienty vlastní sítě a uživatele připojené do Internetu.

Charakteristika žadatele:

Společnost WMS s.r.o. byla založena v roce 1993. Na poli informačních technologií začala aktivně působit od roku 2000 pod názvem Web&Multimedia s.r.o. V roce 2003 se přejmenovala na WMS s.r.o. Společnost se zabývá širokou škálou produktů a služeb. Jedná se především o poskytování vysokorychlostního připojení k internetu, webdesign, vývoj software, výstavbu sítí, tvorbu centralizované správy dokumentů a jejich zálohování a provozování datacentra.

Za svého působení na trhu se společnost WMS s.r.o. dokázala vypracovat z malého poskytovatele internetového připojení a výrobce internetových stránek ve významného regionálního telekomunikačního operátora s působností v Ústeckém kraji poskytujícího komplexní IT řešení především v segmentu středních firem a domácích uživatelů.

Společnost nabízí individuální přístup při řešení potřeb v oblasti internetových, televizních a hlasových služeb ve výhodném poměru cena/výkon. Mezi nabízené telekomunikační služby patří zejména připojení domácností a firem k internetu, připojení televizního vysílání (IPTV) pro zákazníky na vlastní optické síti a internetová telefonie (VOIP). Telekomunikační síť WMS-net je nyní dostupná na větší části území Ústeckého kraje, přičemž vlastní infrastrukturou disponuje přibližně v 50 městech a obcích.

Popis projektu:

Předmětem projektu byl vývoj, testování a zprovoznění software, který umožňuje poskytovat službu WMS-DRIVE stávajícím a novým zákazníkům uvnitř vlastní vysokorychlostní sítě a zároveň i přes Internetové připojení a mobilní telefon ve formě aplikace pro operační systém Android.

Služba WMS-DRIVE je webovou aplikací umožňující uživatelům pohodlnou archivaci dat a jejich zálohování do Cloud úložiště společnosti WMS s.r.o. Cloud vytvořený z několika serverů společnosti je velmi spolehlivé a výkonné úložiště pro zálohování a archivaci souborů, a to na zabezpečeném místě přímo ve vlastních lokalitách.

Služba nabízí velmi intuitivní ergonomické ovládání zaručující snadnou použitelnost i pro malé podnikatele, kteří chtějí zálohovat jen několik dokumentů z jejich notebooku, které si přidají do seznamu v aplikaci, a dojde k automatické archivaci do cloudu – uživatelé mají jistotu, že při jakékoli události jsou jejich data bezpečně uložena na předem deklarovaném místě se zabezpečeným přístupem. Aplikace umí řešit i zálohování dat na serverech dle libovolného výběru a může tak přispět u středních firem k pohodlnému zálohování dat z jejich serverů na fyzicky odlišné a zabezpečené místo. Přenos dat do aplikace je prováděn v bezpečné šifrované formě a je tak zaručena i jejich vysoká bezpečnost.

V rámci projektu byla vytvořena tři kvalifikovaná pracovní místa.

Rekapitulace projektu podpořeného z OPPI
Oblast podpory OPPI 2.2 Podpora nových výrobních technologií, ICT a vybraných strategických služeb
Program ICT a strategické služby
Datum zahájení  Datum ukončení 1. 6. 2012 25. 6. 2014
Celkové způsobilé výdaje 3 971 055 Kč
Celková vyplacená dotace 2 357 132 Kč
Míra podpory dle žádosti 59%