OMNIPACK – klastr výrobců obalů

logo OMNIPACK

Oficiální název klastru

Klastr OMNIPACK – Klastr výrobců obalů, družstvo

Popis klastru

Klastr OMNIPACK je klastr zaměřený na obaly a obalovou techniku.

Posláním Klastru OMNIPACK je zvyšování konkurenceschopnosti a ekonomického růstu podnikatelů z oboru obalových a logistických služeb prostřednictvím podpory jejich inovačních aktivit. Hlavními principy poslání je transformace poznatků vývoje a výzkumu do prostředí členů klastru, posilování vazeb  na vědecko-výzkumné a vzdělávací instituce a systematické vzdělávání členů klastru.

Cílem aktivit Klastru OMNIPACK je rozšíření stávající infrastruktury a vytvoření nástrojů pro efektivnější využívání vnitřních zdrojů a kapacit Klastru, a to za účelem příznivě podporovat ekonomický růst a funkční spolupráci členů.

Členové

Ing. Pavel Hájek – ELPRO, HV SYS s.r.o., H&H s.r.o., KOVPAL DOBRUŠKA, s.r.o., OMNIPACK s.r.o., ORPA Papír, a.s., PolyPLASTY s.r.o., SERVISBAL OBALY s.r.o., SKHB s.r.o., Solpap, s.r.o., TANEX, PLASTY a.s., TESLA JIHLAVA, a.s., YATE spol. s.r.o., CASSIOPEIA spol. s r.o., EKMA HB s.r.o., EUPC s.r.o., Institut průmyslového managementu, spol. s r.o., Institut Svazu průmyslu ČR, WAMAK CZ s.r.o., S&D STROJÍRNA společnost s ručením omezením PROSETÍN, TRH TRANSPORT SPEDICE s.r.o., Univerzita Pardubice Fakulta ekonomicko-správní, NETPLAST a.s., INNOMIA a.s., Svaz českých a moravských výrobních družstev, Institut rozvoje evropských regionů, o.p.s., TT Klávesnice, a.s., Decoleta, a.s., MODIA, a.s., Bauch, Navrátil s.r.o., Veletrhy Brno a.s., SOLEA CZ výrobní družstvo, Flídr plast s.r.o., FONAK Kbelnice s.r.o., UNIS-PLASTY s.r.o., Hronovský a.s., Brahe Jihlava a.s., Technologické centrum HK, o.p.s., ALFA PLASTIK a.s., CNC tvar, s.r.o., EKOBAL spol. s r.o., EMBA spol. s r.o., EUROPLAST, s.r.o., Martin Peroutka, NOVPRESS s.r.o., OBAL CENTRUM s.r.o., Podorlická kartonážní spol. s.r.o., SMARTPLAST s.r.o., STABILPLASTIK, spol. s r.o., Agricol s.r.o., Alibona, a.s., Biopark s.r.o., Euroex, s.r.o., HAMÉ, a.s., JVS, s.r.o., VOŠ obalové techniky Štětí, Vize 2012, s.r.o.

Aktivity klastru

Aktivity klastru jsou primárně zaměřeny na inovace v rámci Obalového systému OMNIPACK -  soubor studií technického řešení inovací jednotlivých komponent kombinovaného systému včetně definovaných podmínek pro úspěšný transfer inovací do praxe. Unikátní Obalový systém OMNIPACK sjednocuje technické parametry a postupy pro vývojové projekty Klastru. Dále rozšíření vývojového centra Klastru a zefektivnění spolupráce členů vyšším využitím ICT. Dalšími aktivitami jsou marketing a propagace, lidské zdroje, společný nákup a další obchodní spolupráce, rozvoj sociálních a podnikatelských standardů, optimalizace logistických procesů apod.

Zajímavosti

Klastr získal ocenění Klastr roku 2005 a 2007. Společnost Klastr výrobců obalů, družstvo je certifikována podle norem ČSN EN ISO 9001 pro certifikaci systému managementu jakosti a ČSN EN ISO 14001 - Certifikát ochrany životního prostředí ISO 14001:2004.

Příklad výstupů klastru

V rámci klastru vzniklo unikátní zkušební a vývojové centrum zahrnující technologie pro vývoj nových obalů a pro návrh fixací, ale také technologie pro zjištění a měření mechanického namáhání působícího na obal a výrobek v obalu a zkušební zařízení pro ověření kvality konstrukcí navrhovaných obalových systému ve vztahu k požadavkům ochrany balených výrobku. Centrum je vybaveno např. technologií laserového zapékání Rapid Prototyping – EOSINT, 3D tiskárnou a 3D scannerem, systémem pro simulaci zatížení ve fázi návrhu čimodulárním softwarovým systémem pro optimalizaci rozmístění nákladu. Pořízené technologie jsou univerzální a využitelné nejen v obalářském průmyslu, ale i v plastikářském, strojírenském, elektrotechnickém průmyslu aj. Důkazem je zájem velkého počtu společností ze souvisejících oborů o vyžití technologií a o spolupráci s klastrem.

Sídlo – kraj

Husova 114, Jaroměř – Královehradecký


Kontakt:

Ing. Petra Šišková, manažerka klastru, tel.: +420 603 770 762, klastr@klastromnipack.cz

Adresa:

Klastr OMNIPACK, Husova 114, 551 01 Jaroměř

Připojené soubory

Popis souboru Typ Velikost Datum

Popis k fotografiím

PDF dokument 382,33 kB 31.1.2013


API

Etická linka CzechInvest

Logo ministerstva průmyslu a obchodu ČR