Podnikatelský projekt roku 2013

Celostátní soutěž Podnikatelský projekt roku oceňuje nejlepší investorské projekty českých podnikatelů podpořené ze Strukturálních fondů Evropské unie a státního rozpočtu, které byly realizovány v předešlém roce.

CEPS a.s., MAGNETON a.s., dataPartner s.r.o., MEXIM CONSULTING, spol. s r.o., DEZA, a.s., NUTREND D.S., a.s., STROJÍRNA OSLAVANY, spol. s r.o. a Ki-Wi Digital s.r.o. To je osm vítězů letošního ročníku soutěže Podnikatelský projekt roku pravidelně vyhlašované agenturou CzechInvest a Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR. Ocenění za své úspěšné projekty podpořené ze strukturálních fondů EU a státního rozpočtu si převzali při slavnostním vyhlášení v úterý 18. listopadu v Martinickém paláci na Pražském hradě. Osobní záštitu nad akcí převzal ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

„Oceněné projekty jsou ukázkovým příkladem fungujícího spojení efektivní podpory státu a podnikatelské chuti inovovat a rozvíjet se,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. „Zastupují mnohem početnější skupinu úspěšných žadatelů o dotace. V roce 2013 bylo v Operačním programu Podnikání a inovace úspěšně dokončeno 1 377 projektů v celkové hodnotě bezmála 7 miliard korun,“ dodává.

O podporu z Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI) 2007-2013 mohli podnikatelé ze všech krajů České republiky s výjimkou hlavního města Prahy žádat od roku 2007. Od té doby do konce roku 2013 agentura CzechInvest, která program spravuje, obdržela přes 16 tisíc žádostí. Z nich byly dotace schváleny 9 855 projektům v celkové výši 84,4 miliardy korun.

pprTitul Podnikatelský projekt roku 2013 byl udělen v osmi kategoriích, které odpovídají podprogramům OPPI, které byly v roce 2013 pro čerpání prostředků otevřeny. „Každý z oceněných projektů je přínosem, jak pro firmu a její zaměstnance, tak pro region,“ zdůrazňuje generální ředitel agentury CzechInvest Karel Kučera. „Jedná se o rozvoj v oblastech modernizace výroby, inovace produktů a služeb, nových pracovních míst, oživení zchátralých areálů či ochrany životního prostředí,“ dodává.

V kategorii Inovace uspěla díky projektu inovace technologie kontroly ropných potrubí společnost CEPS a.s. První místo v kategorii Potenciál získala za modernizaci svých výzkumně-vývojových kapacit firma MAGNETON a.s. Za softwarovou aplikaci pro úspornější svařování získala cenu v kategorii ICT a strategické služby společnost dataPartner s.r.o. V kategorii Obnovitelné zdroje energie uspěla firma MEXIM CONSULTING, spol. s r.o.; na řece Moravě uvedla do provozu malou vodní elektrárnu. Za nejlepší projekt v kategorii Úspory energie pak získala ocenění společnost DEZA, a.s. Nejlepší Školicí středisko vybudoval výrobce výživových doplňků pro sportovce NUTREND D.S., a.s. V kategorii Nemovitost uspěla STROJÍRNA OSLAVANY, spol. s r.o., která zrekonstruovala svůj výrobní areál, původní důl Kukla. A v nejmladší kategorii CzechAccelerator zvítězila start-upová firma Ki-Wi Digital s.r.o., která vyvinula aplikaci pro tablety a smartphony určenou seniorům.

Podrobnější výsledky soutěže Podnikatelský projekt roku 2013 včetně 2. a 3. míst a zároveň stručných popisů jednotlivých vítězných projektů najdete v příloze.

Vyhlášení výsledků Podnikatelského projektu roku 2013 se uskutečnilo za účasti zástupců státní správy a samosprávy a významných osobností českého byznysu v úterý 18. listopadu 2014 v Martinickém paláci na Pražském hradě. Slavnostním večerem provázela Monika Valentová. Partnery soutěže jsou Asociace malých a středních podniků ČR a agentura CzechTrade. Mediálními partnery měsíčník Komora.cz, magazín Trade News, portál EurActiv.cz a Regionální televize.

Videoportréty vítězných projektů:

Kategorie INOVACE - CEPS a.s.

Kategorie VÝZKUMNĚ-VÝVOJOVÁ KAPACITA (POTENCIÁL) - MAGNETON a.s.

Kategorie ICT A STRATEGICKÉ SLUŽBY - dataPartner s.r.o.

Kategorie EKO-ENERGIE / OBNOVITELNÉ ZDROJE ENERGIE - MEXIM CONSULTING, spol. s r.o.

Kategorie EKO-ENERGIE / ÚSPORY ENERGIE - DEZA, a.s.

Kategorie ŠKOLICÍ STŘEDISKA - NUTREND D.S., a.s.

Kategorie NEMOVITOSTI - STROJÍRNA OSLAVANY, spol. s r.o.

Kategorie CZECHACCELERATOR - Ki-Wi Digital s.r.o.

Záznam ze slavnostního vyhlášení výsledků Podnikatelského projektu roku 2013 naleznete zde.

ppr video

 

Organizátoři

CzechInvestMinisterstvo průmyslu a obchoduEvropská Unie - Evropský fond pro regonální rozvojOPPI

 

Partneři

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČRCzechTrade

 

Mediální partneři

Komora.czEurActivRegionální TelevizeTrade News

 

 


API

Etická linka CzechInvest

Logo ministerstva průmyslu a obchodu ČR