Nejvýznamnější podniky a výzkumníci v polovodičovém průmyslu se sejdou v České republice

8.10.2007 | CzechInvest | Do České republiky se už podruhé sjíždějí nejvýznamnější zástupci polovodičového průmyslu světa. Od 10. do 12. října Praha hostí pátý ročník konference International System & SoC Forum pořádané přední britskou poradenskou společností v oblasti mikroelektroniky Future Horizons. Letošní ročník se koná v hotelu Crowne Plaza, Praha 6.

Konference se koná pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest. Své unikátní postavení ve světě si drží od roku 2003, kdy se konal její první ročník. Česko poprvé konferenci hostilo v květnu roku 2004.

Konference International System & SoC Forum nabízí jedinečnou příležitost, jak ovlivnit budoucnost polovodičového průmyslu opravdu na celém světě. Je zde také vynikající možnost poznat všechny klíčové představitele tohoto sektoru. Fakt, že se koná v České republice, otevírá domácím podnikům a výzkumníkům řadu příležitostí k získání nových kontraktů a zkušeností,“ vysvětluje Roman Čermák, generální ředitel agentury CzechInvest.

Vysoké školy vstup zdarma, domácí podniky za nižší cenu

Díky záštitě MPO a agentury CzechInvest mohou domácí návštěvníci využít řady výhod. „Uvědomujeme si, že náklady spojené s návštěvou konference, se mohou zdát vysoké. Proto jsme pro domácí podniky a vysoké školy zajistili velmi zajímavé výhody – představitelé českých vysokých škol mohou konferenci navštívit zdarma, domácí podniky mají výrazné slevy,“ dodává Roman Čermák.

V České republice působí řada celosvětově známých podniků, které se věnují výzkumu a vývoji nebo výrobě polovodičů. Své pobočky mají v ČR například ON Semiconductor, Freescale, STMicroelectronics, AMI Semiconductor nebo S3. Většina z nich aktivně spolupracuje s univerzitami. Nejnověji 13. dubna letošního roku otevřely společnost ON Semiconductor a Masarykova univerzita v Brně laboratoř pro studium a výzkum polovodičových technologií.

„Už před rokem 1989 stálo Československo v čele vývoje a výroby polovodičů v bývalém východním bloku a domácí výzkumníci vždy patřili mezi světovou špičku. Díky tomu může Česká republika v tomto oboru nabídnout jedinečný mix mladých talentů a zkušených odborníků, kteří se polovodičům věnují desítky let. Právě proto je Česko pro tento průmyslový sektor tak atraktivní,“ dodává Roman Čermák.

Připojené soubory

Popis souboru Typ Velikost Datum

IFF2007-Programme

PDF dokument 122,63 kB 4.10.2007


API

Etická linka CzechInvest

Logo ministerstva průmyslu a obchodu ČR