Soutěž Nejlepší podnikatelský záměr 2011/2012 zná své vítěze
18.5.2012 | CzechInvest | Vítězové si mezi sebou rozdělili ceny v celkové hodnotě 120 tisíc korun.
Kytka pro Tebe a Studentská ambulance. To jsou názvy projektů, které obsadily první místa v rámci soutěže Nejlepší podnikatelský záměr 2011/2012. První z nich vytvořil tým studentů z Obchodní akademie Valašské Meziříčí. S druhým se do soutěže zapojila Anna Chytilová z UTB ve Zlíně. Akci organizovalo Technologické inovační centrum s.r.o. ve Zlíně. CzechInvest byl partnerem soutěže.
„Oceněné projekty jsou důkazem, že máme v České republice studenty s nápady, které jsou nejen originální a vysoce inovativní, ale především realizovatelné,“ říká generální ředitel agentury CzechInvest Miroslav Křížek a dodává: „To je pro budoucnost a konkurenceschopnost České republiky velice pozitivní zpráva. Naším cílem je tyto studenty maximálně podporovat, aby jejich nápady nezůstaly jen na papíře.“
V kategorii střední školy – nejlepší podnikatelský záměr zvítězil originální projekt Kytka pro tebe Tomáše Koňaříka, Moniky Šrámkové, Vojtěcha Navrátila a Kláry Malinové studentů Obchodní akademie Valašské Meziříčí. Druhé místo obsadili studenti Střední školy průmyslové, hotelové a zdravotnické v Uherském Hradišti David Sobota a Vít Zdílna s podnikatelským záměrem Ekologická likvidace a Recyklace fotovoltaických panelů. Na třetím místě se umístil podnikatelský záměr Soukromá mateřská školka Beruška studentů Robina Tomášů, Jany Lekešové a Daniela Hlavačky také ze Střední školy průmyslové, hotelové a zdravotnické v Uherském Hradišti.
Cenu za první místo v kategorii vyšší odborné/vysoké školy získala studentka UTB ve Zlíně, Fakulty multimediálních komunikací Anna Chytilová za projekt Studentská ambulance. Druhé místo získal podnikatelský záměr Bikerseason.com Tomáše Marcaníka, studenta Fakulty aplikované informatiky UTB ve Zlíně. Třetí místo obsadili studenti Fakulty aplikované informatiky a Fakulty managementu a ekonomiky Lukáš Kouřil a Kateřina Jašková za projekt iTech21, s.r.o.
„Tak jako v předešlém ročníku usedli do hodnotící komise zástupci partnerů, investorů a organizátora soutěže. Studenti si tak mohli vyzkoušet prezentační dovednosti před odbornou porotou, ale také získat zpětnou vazbu ke svým soutěžním nápadům. Zajímavým prvkem 5. ročníku byla prezentace podnikatelských projektů některými studenty, kteří se už do podnikání pustili a prezentované projekty již začínají realizovat,“ upozorňuje Daniela Sobieská, ředitelka Technologického inovačního centra.
Ocenění za podporu podnikatelského myšlení u studentů si odnesl Jaroslav Zatloukal, ředitel
Střední školy průmyslové, hotelové a zdravotnické Uherské Hradiště.
Do soutěže se přihlásilo 42 studentů/studentských týmů. V kategorii vysokých škol bylo hodnoceno
22 projektů a v kategorii středních škol 20 projektů. Soutěže se celkem zúčastnilo 61 studentů. Technologické inovační centrum s.r.o. ve spolupráci s partnery v pořadí již pátý ročník studentské soutěže vyhlásilo v září 2011. Studenti měli možnost předkládat své soutěžní záměry do února 2012. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se uskutečnilo 2. května 2012 v klubu Star FLIP ve Zlíně. Během večera byl také oficiálně otevřen nový klubu Star-up 23 pro zájemce o podnikání, který slouží pro setkávání, vzdělávání a sdílení informací o podnikání. Více o klubu na www.startpodnikani.cz. Více informací o soutěži najde na http://www.ticzlin.cz/soutez/.
Pro další informace kontaktujte tiskové oddělení agentury CzechInvest
Štěpánka Filipová, tisková mluvčí, tel.: +420 296 342 538, stepanka.filipova@czechinvest.org
Kontakt na TIC Zlín:
Bc. Daniel Vaněk, mobil: +420 734 443 879, vanek@ticzlin.cz
CzechInvest slaví 20 let!
Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest podporuje příliv zahraničních investic do České republiky už 20 let. Od svého založení v roce 1992 do roku 2012 pomohla zprostředkovat 1798 investičních projektů v celkové hodnotě přes 715 miliard korun, díky nimž vzniklo téměř čtvrt miliónu nových pracovních míst. Přispívá ke zlepšování celkového podnikatelského prostředí v České republice a usiluje o zvyšování konkurenceschopnosti české ekonomiky v měnících se podmínkách. Od roku 2004 funguje jako implementační orgán pro strukturální fondy EU a své odborníky má v regionálních kancelářích všech krajských měst ČR. Generální ředitel CzechInvestu Miroslav Křížek je Manažerem roku 2011 v odvětví Služby pro podnikatele a veřejnost.