Češi odletěli navazovat kontakty do světových výzkumných center V Malajsii a Singapuru

4.11.2014 | CzechInvest | Zaměří se na oblasti biotechnologie a biomedicíny.

Češi odletěli navazovat kontakty do světových výzkumných center V Malajsii a Singapuru

V sobotu 1. listopadu 2014 odcestovala delegace české biotechnologie a biomedicíny vedená zástupci agentury CzechInvest na technologickou misi do Malajsie a Singapuru. V prvním listopadovém týdnu zde bude získávat nové partnery pro výzkum a výměnné pobyty studentů a mladých vědců. Nabízet bude mimo jiného také smluvní výzkum, který by umožnil asijským kolegům využít široké možnosti české výzkumné infrastruktury.

„Česká republika investovala v uplynulých letech značné prostředky do vybudování špičkové výzkumné infrastruktury, která má napomoci transformovat zemi směrem k vyspělé znalostně intenzivní ekonomice. Cílem těchto misí obecně je představit Českou republiku jako technologicky vyspělou zemi, která je schopna spolupracovat se zahraničními partnery, absorbovat externí technologie a dále je rozvíjet,“ podotkl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

„Podpora výzkumu a vývoje je dlouhodobě jednou z priorit agentury CzechInvest. Moderní výzkumnou infrastrukturou u nás nyní disponují nejvíce sektory strojírenství, biotechnologií, materiálového výzkumu a nanotechnologií, čisté energetiky a informačních technologií,“ dodává generální ředitel agentury CzechInvest Karel Kučera.

Mise se účastní Biotechnologické a biomedicínské centrum Akademie věd a Univerzity Karlovy ve Vestci (BIOCEV), Ústav molekulární a translační medicíny Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci (UMTM) a Ústav organické chemie a biochemie AV ČR (UOCHB). Na organizaci se vedle CzechInvestu podílejí také české velvyslanectví v Kuala Lumpur a malajsijská státní agentura Malaysian Biotechnology Corporation.

„Vyhledávání mezinárodních partnerů a tvorba dlouhodobých vazeb s nimi je pro české výzkumné ústavy jedním ze stěžejních kroků pro dosažení excelence nadnárodního významu. Iniciativa agentury CzechInvest je proto v této oblasti velice vítána a jsem si jist, že napomůže k dlouhodobému rozvoji českého výzkumu,“ míní účastník mise profesor Pavel Martásek, ředitel BIOCEV.

Hlavní část programu cesty tvoří semináře. Zástupci českého výzkumu a vývoje budou prezentovat svou práci například na půdě malajsijské státní agentury pro podporu biotechnologií nebo zájemcům v biotechnologickém parku Bio-XCell. Tento rozsáhlý komplex budov a zařízení má po dokončení zařadit Malajsii mezi světové lídry v biotechnologiích.

Vedle prezentace a výměny zkušeností mají čeští vědci v plánu také návštěvy některých biotechnologických institucí, například na univerzitě Putra nebo na Národní univerzitě. Nejdůležitějším bodem singapurské části programu je pak návštěva laboratoří Biopolis, které se za dekádu své existence vyprofilovaly jako světově proslulé výzkumné centrum v oblasti biomedicíny.


Pro další informace kontaktujte tiskové oddělení agentury CzechInvest:

Petra Menclová, zástupce tiskové mluvčí, tel.: +420 296 342 430,petra.menclova@czechinvest.org, www.czechinvest.org

Kontakt na ministerstvo průmyslu a obchodu:

Mgr. František Kotrba, tiskový mluvčí, tel.: +420 224 854 137, +420 702 211 157, e-mail: kotrba@mpo.cz, www.mpo.cz

Kontakt na BIOCEV:

Mgr. Petr Solil, Marketing a PR manažer, tel: +420 226 201 528, e-mail: petr.solil@biocev.eu, www.biocev.eu


API

Etická linka CzechInvest

Logo ministerstva průmyslu a obchodu ČR